2 Temmuz 2008 Çarşamba

1 kronluk gün

En fazla ortası delik Norveç kronu kadar ilginçti içinde bulunduğu gün... Suç oranı artmış beyninde tek bir güvenli bölge yoktu. Bu sessizlik, sessizlikteki tik taklar ne kadar yabancıydı ve öğlen uykusu sakinliği..
Huzursuz bir ruh ve yorgun bir beden ne kadar uyumlu olabilirdi, bu bilmem kaç fit derinlikte yaşanan yalnızlık gününde..
Sanki bu evde, bu serinlikte yoğurtlu makarna yiyip çalan telefonlara cevap vererek, kolunu dahi kaldırmak istemeden sevdiği ve inandığı herşeyi kendinden uzaklaştırmak isterken ve el yazısının zaman içinde ne kadar sabırsız olduğunu görerek yaşıyordu. Daha korkuncu da yaşamaya devam edecek olma düşüncesiydi.
Kendine yardım ve yataklık yapmaktan usanmıştı.
Bu defa yalnızdı..
Üzerini örtecek birinin geleceğinden emin şekilde uyumak istiyordu. Uyandığında özünden bilip tanımadığı hiç bir yere gitmemiş olacaktı...
Uyudu..

01.07.08 Ankara

8 yorum:

zelebek dedi ki...

gerçekten çok güzel olmuş...
anlatımına bayılıyorum zaten ama bır yandan da üzülüyorum karmaşa içindeki bu hayatta seni yalnız bırakmak zorunda kaldıgım ıcın ...solgun sayfalardaki güller gii olmdık hiç..hep canlı hem neşe saçan ve de enerjik olduk biz....

düşlerimiz bile sıcaktı ve de bundan sonrada hayallerımızın pesınden gideceğiz, el ele, yürek yüreğe....

Cocukla Cocuk dedi ki...

Berrin'cim, bitti mi yerleşme faslı. Yoruldun mu? alışmak mı zor?

cinar dedi ki...

Uyandığında yaşam pınarından kana kana su içmiş gibi hissedecekti kendini. İçindeki tüm karamsarlığı gittiği yerde bırakıp mutlulukla dönecekti. Çünkü zamanla her şey yoluna girerdi.

Umarım böyle olacak sende de.

Anonim dedi ki...

Kronometreyi açmışsınız kikir

Ebruli dedi ki...

İnternete bir kavuşsaydın da; şu yazılarınla daha sık beraber olsaydık. Çok özlettin kendini!..

[ fiкяiмiи iиcє güℓü ] dedi ki...

Gelip üzerini örtmek istedim birden...

gerbera_ferezya@hotmail.com dedi ki...

BAZEN RÜYALAR ALIP GÖTÜRÜR BİZİ...

Aylin Ünlü dedi ki...

Uzun zaman olmuş yazılarını okumayalı,özlemişim diyeceğim ama canlısı karşımdaydı ne de olsa:)Yarın geliyorum bekle beni Ankara!!!