10 Şubat 2014 Pazartesi

Eşsiz ruh Kafka!

Helsinki'nin tam merkezinde Kafka Cafe vardır. Defalarca önünden geçtiğim her geçişimde burada tarçınlı çörek yiyip filtre kahvemi içerken Kafka okusam diye düşündüğüm ancak hiç yapmadığım, gerçekten istesem mutlaka yapardım. Kafka kafede Kafka okumak yapmacık geliyordu düşününce, ruhuna Fatiha okumak bile daha gerçekçi olabilirdi:) Gel gelelim ben bu adamı çok seviyorum..evet o eşsiz bir ruh..İyi ki Milenaya mektuplar yazmış. şimdi ben Anadolu'nun ortasında Türk kahvemi içerek onu okumaktan memnunum. tek kelime ile passiflora etkisi yatarıyor:)

"Bak Milena, en çok seni seviyorum’ diyorum ama gerçek sevgi bu değil belki, ‘Sen bir bıçaksın, ben de durmadan içimi deşiyorum o bıçakla’ dersem, gerçek sevgiyi anlatmış olurum belki"..
Korkuyorum..
Düşenlerle böbürlenen bir dünyada yaşıyoruz. Atamıyorum adımımı, ürküyorum, onun için yere basamıyorum. Evet.. Belki yorgun değilim, korkağım yalnız. Beni altüst edecek bir serüvenin ardından gelecek o büyük yorgunluktan korkuyorum".."Sen benim için ayrıca, içinden sokakları seyredebildiğim bir pencereydin. Bunu tek başıma yapamıyordum. Terk edilmiş biri olarak yaşayan kişi, böyle bir kişi, sokağa bakan bir pencereden sonsuza dek vazgeçemez"..

"Ormanda yolunu yitirmiş çocuklar gibi terkedilmişlik içerisindeyiz. Önümde durup bana baktığında, ne sen benim içimdeki acıları anlayabiliyorsun ne de ben seninkileri ve senin önünde kendimi yere atsam. Ağlasam ve anlatsam bile, biri sana cehennemi sıcak ve korkunçtur diye anlattığında cehennem hakkında ne bilebilirsen, benim hakkımda da ancak o kadarını bilebilirsin"..

GİBİ GİBİ........

6 yorum:

Topuklu Pollyanna dedi ki...

Kafka romantikmiş oldukça,bayıldım bayıldım bayıldım.şansli zilli milena diyesim geldi :)
Hikayelerini bilmiyorum bir bakayım googledan...

Berrin dedi ki...

Diger mektupları okusan ne kadar şanslı bir hanimefendi:)) olduğunu görürsün..hikayenin özeti şu kafka nişanlı milena evli bu mektuplaşma üç yıl sürüyor..

Yaşamın kıyısında dedi ki...

Helsinki, kafe falan filan, çok eskilere gittim Berrincim
Bende çok severim kendilerini ve severek de okurum.
Bu arada iki eski candan dost buluşmuşsunuz, sevindim, ayrıca dönmene de sevindim.

Berrin dedi ki...

Yaşamın kiyisinda; bende sizi gördüm hem çok sevindim hem eskilere gittim.teşekkür ederim hep okuyalim birbirimizi..temennim..

Anonim dedi ki...

Ben söylediklerimden sorumluyum sizin anladıklarınızdan değil FK...kikir

Unknown dedi ki...

seninde tadın başka:)